Rowerowi mugole czyli dlaczego niektórzy nie chcą jeździć

Pewnie często słyszysz wymówki od znajomych i rodziny, kiedy rozmawiacie o jeździe na rowerze. Wielu z nich twierdzi, że dojeżdżali by jednośladem do pracy czy jeździli by na wycieczki, ale… I tu pojawia się szereg wymówek. Dlaczego rowerowi „mugole” nie chcą jeździć?

Mugol to – w książkach o przygodach Harrego Pottera – osoba, która nie posiada umiejętności czarowania. Nie zna się na rzeczy, jest niewtajemniczona i żyje w swoim nudnym, pozbawionym czarów świecie. Niektórzy nie są wtajemniczeni w świat roweru i nie rozumieją nas, czyli tych, którzy bez niego obejść się nie mogą. Nie wiedzą, co tracą. A dlaczego decydują się zrezygnować z magii jednośladu? Wymówek jest wiele.

Pierwsza z nich: „nie mam roweru. Nie kupię, bo rowery są drogie.” Jak łatwo obalić tę wymówkę. Możesz kupić używany sprzęt. Poza tym rowery nie zawsze są drogie. Możesz kupić jednoślad nawet w suprmarkecie, za naprawdę niewielkie pieniądze.

Po drugie: „jeździłbym, ale mam słabą kondycję/nie mam siły/dużo choruję.” A dlaczego chorujesz? Dlaczego nie masz formy? Z braku ruchu! No właśnie. I koło się zamyka.

Inny wykręt: „w naszym kraju jest taka pogoda, że rowery jako środek transportu nie sprawdzają się.” Zaraz, zaraz. Wiosna, lato i jesień – to trzy pory roku, kiedy klimat spokojnie pozwala na jazdę. To nie plaża, nie musisz mieć idealnej pogody. Jedynie zima może stanowić realną przeszkodę, ale to tylko parę miesięcy w roku.

Dla mugola każdy powód jest dobry. Każda wymówka, która pozwala usprawiedliwić lenistwo, jest mile widziana. Jeśli dałeś porwać się magii roweru, wiesz, co tracą niewtajemniczeni, nikogo jednak nie przekonasz na siłę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s