Rower- raty czy gotówka?

Jeśli stoisz właśnie przed zakupem nowego roweru, z całą pewnością zastanawiasz się, jaki wybrać. Myślisz pewnie nad tym, ile przeznaczyć na ten zakup i czy będziesz mógł pozwolić sobie na opłacenie takiego jednośladu, jaki wybierzesz. Dzisiaj zastanowimy się nad wyborem formy płatności w sklepie rowerowym.Oczywiście najlepszą opcją byłoby kupienie roweru za gotówkę. Od razu opłacisz wydatek i będziesz mógł – przynajmniej w jakimś stopniu – o nim zapomnieć. Kupno roweru wiąże się jednak z wyłożeniem większej sumy, którą nie każdy dysponuje od ręki.

W tym przypadku można oczywiście zdecydować się na tańszy model. Wszystko zależy jednak od twoich potrzeb. Nie można z cięciem kosztów przesadzać, szczególnie jeśli jeździsz dużo i w trudnym terenie. Szkoda kupować rower, który rozkraczy się po paru wycieczkach. Taki wydatek wcale nie będzie opłacalny, ponieważ niebawem będziesz musiał poczynić kolejny, kupując następny rower. Raty mogą okazać się lepszym rozwiązaniem. Są pomocą, kiedy nie możesz od ręki pozwolić sobie na wydanie większej sumy, a chcesz kupić lepszy rower.

Zakup dobrego jednośladu nie jest jedynie kwestią chęci. Zależy oczywiście, co rozumie się przez dobry rower. W każdym przypadku lepiej jednak kupić jednoślad możliwie dobry, rezygnując z supermarketowych modeli niemarkowych. Takowe mogą okazać się niezłe, mogą jednak również być zwykłą pułapką. Jeśli nie chcesz strzelać w ciemno, lepiej kup podstawowy model, ale firmowy, w sklepie sportowym.

Co, jeśli nie stać Cię na dobry rower? Raty możesz czasem wziąć bez oprocentowania. Zawsze szukaj sklepu dającego najbardziej korzystną ofertę. Nie bój się tego typu rozwiązań.  Raty na rower to nie kredyt mieszkaniowy. Na przestrzeni miesiąca być może nie odczujesz nawet wydatku, jakim będzie pojedyncza transza.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s