Wyposażenie do szybkiej jazdy

Co rowerzysta, to specyficzne upodobania. Jedni wolą górskie wycieczki, inni spokojne krajoznawcze trasy. Jeszcze inni kochają silny wiatr na twarzy i dużą prędkość na długich prostych odcinkach. Jak przystosować się do takiej właśnie jazdy? Czego potrzebujesz, by się maksymalnie rozpędzić?

Przede wszystkim – roweru. Epokowe odkrycie? Owszem. Potrzebujesz bowiem roweru specyficznego – jeśli oczywiście zależy Ci na aerodunamice, dobrym przyspieszeniu i naprawdę dużej prędkości. Oczywiście, że możesz śmigać na góralu niczym wiatr – na kolarzówce będziesz już jednak śmigać jak prawdziwy huragan. Konstrukcja roweru, grubość opon, wielkość kół – wszystko to ma spore znaczenie. Do szybkiej jazdy wybieramy rowery szosowe – o cienkich, gładkich oponach, nie stawiających oporu na asfalcie, a także o aerodynamicznej konstrukcji.

Co jeszcze? Bez wątpienia odpowiednie buty. Na naprawdę długie odcinki dobre będą buty SPD. Przytwierdzają one stopy do pedałów, dzięki czemu prędkości nabieramy nie tylko w czasie naciskania na nie, ale również podczas podnoszenia nogi.

Istotne są również dodatkowe akcesoria. Wyposaż się w okulary rowerowe, by podczas dużej prędkości nie wpaść w panikę, gdy do oka z impetem wpadnie Ci jakaś drobina. Będzie to bardziej przykre i bardziej niebezpieczne niż podczas wolniejszej jazdy. O kasku nikomu nie trzeba chyba przypominać. Przyda się również specjalna odzież rowerowa, opinająca ciało i zapewniająca lepszą opływowość sylwetki, a przez to mniejszy opór powietrza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s