Rodzaje kasków rowerowych

Kask rowerowy to bardzo ważny element wyposażenia rowerzysty. Decyduje o naszym bezpieczeństwie i nie powinniśmy o nim zapominać. Ważne jest także aby wybrać kask, który będzie wygodny. Wtedy nie będziemy musieli jego zakładania traktować jak przykrego obowiązku i nie będziemy zostawiali go w domu przy każdej okazji. Jaki kask wybrać? Przedstawiamy podstawowe rodzaje.

Kaski rowerowe MTB

Jest to najbardziej popularny typ kasku. Jest używany nie tylko do jazdy po górach, ale również jako uniwersalny kask do jazdy po ulicach czy na weekendowe wycieczki. Kaski rowerowe tego rodzaju są wyposażone w daszki, chroniące przed słońcem, czy gałęziami drzew. Daszek można odpiąć w razie potrzeby.

Kaski szosowe

Jest to stosunkowo nowy typ kasków charakteryzujących się nieco bardziej agresywnym wyglądem, projektowanych pod kątem aerodynamiki, tak by zapewniały opływowe kształty i zmniejszały opór powietrza podczas jazdy. Kaski rowerowe tego typu zwykle nie mają daszka, choć bywają modele, gdzie można je optymalnie stosować. Takie kaski również są z powodzeniem stosowane do jazdy po mieście czy turystycznej.

Kaski miejskie

Zaczęły się coraz powszechniej pojawiać w sklepach razem z nastaniem mody na rowery miejskie. Do jazdy po mieście nie musimy zakładać sportowo wyglądającego kasku MTB czy szosowego. Kaski miejskie są bardziej stylowe – i właśnie ów design jest tym, co wyróżnia je przede wszystkim. Kaski tego typu mają zwykle trochę mniej otworów wentylacyjnych, jednak do jazdy po mieście (zwykle niedługiej) dobra wentylacja nie jest tak potrzebna. Kask lepiej ochroni zaś głowę, gdy zacznie padać.

Kaski rowerowe full-face

Do jazdy terenowej w trudnych i ekstremalnych warunkach – do jazdy po górach i wszędzie tam, gdzie zachodzi ryzyko zderzenia np. z drzewem.. Tego typu kaski budową przypominają nieco kaski używane w motocyklowym enduro. Chronią przed urazem nie tylko czaszkę, ale również szczękę.

Do jazdy rekreacyjnej wybierz kask MTB lub szosowy. Możesz stosować je również do jazdy po mieście – chyba że zależy Ci na bardziej stylowym gadżecie, który będzie pasował do holenderki. Wtedy ze sklepowej półki możesz wybrać kask miejski.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s