Kilka sposobów, by zaoszczędzić na nowy rower

Zbliża się wiosna, a więc – przynajmniej dla mnie jest to czas wzmożonej aktywności sportowej, szczególnie po ospałym, zimowym okresie. Jednym z najlepszych sposobów na wybudzenie black-163595_1280z zimowej śpiączki jest jazda na rowerze – do pracy, do szkoły czy po prostu na wycieczkę. Warunki pogodowe są sprzyjające, więc śmiało można jechać. Ruch na powietrzu jest bardzo zdrowy dla naszego organizmu – warto w tym celu wykorzystać właśnie rower.

Jednak nie każdy posiada taki sprzęt. Jakby nie było w dzisiejszych czasach porządny rower, który chcielibyśmy mieć na lata – kosztuje nieraz więcej niż średnia wypłata. Można ewentualnie kupić rower na raty, jednak nie każdy czuje się komfortowo, będąc w ten sposób zobowiązany.

Dobrym pomysłem jest zatem zaoszczędzenie pieniędzy na własną rękę. Co prawda, może trochę potrwać, zanim kupimy rowery – raty są o tyle wygodniejsze, że od razu dostajesz sprzęt. Jednak jeżeli wcześnie zaczniesz oszczędzać, i masz cierpliwość to oszczędzanie jest dobrym rozwiązaniem. Oto kilka sposobów, które pomogą Ci nie wydać oszczędności i wytrwać w postanowieniu kupna roweru.

Na samym początku wybierz się do sklepu rowerowego i znajdź rower idealny dla Ciebie. Sprawdź jego cenę – będziesz wiedział jak zabrać się do planowania oszczędzania. Nie ma sensu postanowić sobie, że zacznie się oszczędzać, nie zdając sobie sprawy do jakiej kwoty musimy dojść. Podstawowa zasada w oszczędzaniu brzmi, że dużo łatwiej się oszczędza, kiedy ma się konkretny cel – inaczej szybko wydasz pieniądze. Poza tym, sam obraz roweru, który znalazłeś, będzie cię motywował, do oszczędzania.

Kolejną motywacją będą twoi znajomi rodzina czy przyjaciele. Dzięki ich dopingowi i wsparciu na pewno uda ci się oszczędzić na rower. Raty możesz wpłacać, na przykład komuś bliskiemu. Umów się, na przykład z przyjacielem, że będziesz mu wpłacał co miesiąc pewną kwotę i poproś, żeby trzymał ją dla Ciebie. Nie mając pieniędzy w ręku, nagle okaże się, że wielu rzeczy nie potrzebujesz.

Powyższe dwa punkty powinny już w zupełności wystarczyć, by zmotywować się do oszczędzania. Jeżeli nie – to możesz poszukać dodatkowych porad i wskazówek, ale myślę, że wsparcie rodziny i przyjaciół to największa motywacja. W razie, gdybyś nie mógł się już doczekać roweru, możesz kogoś z nich poprosić o pożyczkę, a potem spłacać mu raty – przyjaciel z pewnością nie naliczy ci odsetek :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s