Czy opłaca się kupować rowery na raty?

rowery na ratyRower często jest przedmiotem marzeń wielu dzieci, niejednokrotnie marzą o nim także dorośli. Jednak aby kupić solidny jednoślad musimy wydać minimum 1000 złotych. Jeżeli chcemy, by rower był naszym głównym środkiem transportu, trzeba liczyć się z wydatkami rzędu kilku tysięcy. Można wtedy pożegnać się z marzeniami lub znaleźć inne rozwiązanie. Coraz więcej ludzi kupuje rowery na raty. Tendencja ta wskazuje na to, że w Polsce rośnie liczba fanów jednośladów. To zjawisko niezwykle cieszy, gdyż większa liczba rowerzystów oznacza mniejszą ilość samochodów na ulicach miast.

Zalety kupowania na raty

Główną zaletą zakupu jednośladu w systemie ratalnym stanowi fakt, że nasz pojazd otrzymujemy od razu. Nie musimy na niego zbierać miesiącami lub nawet latami. System ratalny pozwala także na zachowanie większej płynności finansowej, ponieważ w przypadku kilkutysięcznych wydatków nasz budżet może mocno ucierpieć. Takie rozwiązanie często stanowi jeden sposób na kupienie wymarzonego pojazdu.

Wady kupowania na raty

Główną wadą systemu ratalnego są długoterminowe zobowiązanie finansowe wobec sklepu, w którym kupujemy rower. Niestety myślenie o kolejnych ratach może być stresujące, szczególnie jeżeli nie mamy stabilnej pracy.

Podsumowując, rowery na raty powinny kupować osoby, które mają stałą pracę i są pewne, że jej nie utracą w najbliższym czasie. W innym wypadku system ratalny stanie się na dłuższą metę utrapieniem. Dlatego przed zdecydowaniem się na takie rozwiązanie należy przemyśleć czy jesteśmy zdolni płynnie spłacać każdą ratę. Jeżeli nie, to niestety lepszym rozwiązaniem będzie mozolne zbieranie na rower lub odłożenie kupna na przyszłość.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s